Papildomos funkcijos, kad būtų ramiau

Važiuoti smagiau, kai žinote, kad jus ir jūsų keleivius saugo pažangios saugos ir pagalbinės sistemos. Naujajame „Swift“ jų gausu, jos veikia dieną ir naktį, kad padėtų jums išlikti budriems ir saugiai pasiekti kelionės tikslą.
Vis dėl to, kamerų ir jutiklių galimybės aptikti kliūtis, eismo juostas ir kelio ženklus yra ribotos. Nepasikliaukite vien šiomis technologijomis. Visada vairuokite saugiai. Atstumas iki kito automobilio priklauso nuo automobilių greičio.

 

Pagalbinė stabdymo sistema II su dviem jutikliais

Milimetrinių bangų radaras ir monokulinė kamera aptinka tiesiai arba įstrižai prieš jūsų automobilį esančius automobilius, dviračius ir pėsčiuosius. Jei sistema nustato galimą susidūrimą, vairuotojas įspėjamas garso ir vaizdo signalais. Jei vairuotojas stabdo nepakankamai stipriai, automatiškai įsijungia pagalbinė stabdžių sistema ir padeda sulėtinti automobilį.


Prisitaikanti greičio palaikymo sistema (ACC)

Važiuojant įjungus ACC jungiklį ant vairo, milimetrinių bangų radaro ir monokulinės kameros pagalba sistema matuoja atstumą iki priekyje važiuojančio automobilio ir, prireikus, greitina arba lėtina greitį, kad išlaikytų nustatytą atstumą.
Modeliuose su CVT pavarų dėže ACC išsijungia automobiliui sustojus. Modeliuose su mechanine pavarų dėže ACC išsijungia važiuojant 30 km/val. ar mažesniu greičiu.


Pagalbinė tolimųjų šviesų valdymo sistema

Važiuojant su įjungtomis tolimosiomis šviesomis, priekiniai žibintai automatiškai persijungia į artimąsias šviesas, jei priekyje arba priešinga kryptimi važiuoja kitas automobilis. Jos taip pat persijungia įvažiavus į gerai apšviestą zoną.
Sistema veikia tik važiuojant 40 km/val. ar didesniu greičiu.


Kelio ženklų atpažinimo sistema

Informaciniame ekrane rodomos sistemos atpažintų ženklų piktogramos. Jei viršijamas leistinas greitis, greičio ribojimo ženklų piktogramos mirksi, o nesumažinus greičio – pasigirsta garsinis įspėjimas.


Aklosios zonos stebėjimo sistema

Milimetrinių bangų radaro jutikliai galiniame buferyje aptinka abiejose automobilio pusėse aklojoje zonoje esančius arba artėjančius automobilius. Sistemai aptikus kitą automobilį, tos pusės šoniniame veidrodėlyje pasirodo įspėjamoji piktograma. Jei vairuotojas įjungia tos pusės posūkio signalą, piktograma mirksi ir pasigirsta garsinis įspėjimas.


Įspėjimas apie eismą užpakalyje važiuojant atbuline eiga

Tai papildoma saugos funkcija: išvažiuojant iš stovėjimo vietos arba garažo atbuline eiga, milimetrinių bangų radaro jutikliai aptinka ir įspėja apie iš kairės arba dešinės artėjančius automobilius.


 

 

Vairuotojo stebėjimo sistema

Šalia ekrano sumontuota kamera stebi vairuotojo veidą ir fiksuoja akių mirksėjimą, žvilgsnį ir veido kampą. Jei sistema nustato, kad vairuotojas mieguistas ar išsiblaškęs, ji įjungia įspėjamąjį garso signalą, o informaciniame ekrane pasirodo įspėjamasis pranešimas.